Zatím volné termíny na klimatizace.

Objednejte se včas.

Doplnění klimatizace

Ceník 731 104 391

Doplnění chladiva do klimatizace

 

Co vlastně znamená doplnění chladiva

Klimatizace automobilu je relativně jednoduchý systém, který ale není bezúdržbový a pokud se o něj nestaráte, nebude fungovat dobře nebo vůbec.

V automobilech se používá klasické kompresorové chlazení, podobné jako například u ledničky. Jako médium pro přenos tepla se používá chladivo, kterým je systém naplněn. Tato látka je v kapalném skupenství čirá a v plynném skupenství neviditelná. Aby klimatizace fungovala optimálně, musí být v systému dostatečné množství tohoto chladiva. Ale protože okruh kde proudí chladivo není nikdy dokonale těsný, časem se množství chladiva v systému snižuje. (Je to podobné jako se vzduchem v pneumatice. Přestože nemáte defekt, kontrolujete tlak a občas prostě musíte dofouknout.) Z tohoto důvodu je důležitě pravidelně nechat zkontrolovat množství chladiva ve Vašem voze a pokud je to nutné, chladivo doplnit. V opačném případě se účinnost klimatizace postupně snižuje, až přestane fungovat úplně.

Správné množství chladiva však není jediný důvod, proč se „doplnění“ chladiva provádí. O tom více v dalším odstavci.

 

Plnění není jen plnění, aneb jak se recykluje

Množství chladiva není jediný parametr, který určuje, že byste se měli o chladivo starat. Je to jako s motorovým olejem, ten se také nemění, až když je ho v motoru málo. Jelikož systém není dokonale těsný, dostávají se do okruhu parazitní věci, jako je prach, voda a jiné nečistoty. Po jistém čase používání se vždy chladivo infikuje těmito nečistotami, což zatěžuje zejména kompresor klimatizace. Je to proto, že v chladivu je rozptýlen i olej, který obstarává „mazání“ a bezproblémový chod kompresoru. Po čase však nečistoty a voda zhoršují ideální vlastnosti chladiva (potažmo oleje) a kompresor není správně „mazán“. (Opět analogie s motorem a olejem v něm).

Proto když mluvíme o doplnění chladiva, mluvíme o komplexnějším procesu, který je spíš recyklací a údržbou. V rámci „doplňování“ se vlastně nejprve odsaje chladivo i s nečistotami, nečistoty se odloučí, provede se několik úkonů čištění, provede se podtlaková zkouška těsnosti, a poté se doplní správné množství zcela nového chladiva, do kterého se přimíchá dávka nového oleje pro bezproblémový chod kompresoru. Pokud se majitel vozu spokojí s tím, že to „zatím chladí“, je jasné, že obvykle jen oddaluje větší problém.

Novinky

Čistíme a doplňujeme klimatizace

02. 04. 2022

Čistíme a doplňujeme klimatizace

Dejte péči svojí klimatizaci, teď je nejlepší čas.

Více info
Voucher od nás je skvělý dárek

01. 04. 2022

Voucher od nás je skvělý dárek

K Vánocům, k narozeninám, k svátku, nebo prostě jen tak...
Obdarujte své známé a kamarády dárkovou poukázkou od nás.
Buď s finanční částkou, nebo na konkrétní službu.
Třeba na dokonalé vyčištění auta !

Více info
Cebia Verify U nás vozy prověřujeme

Budete vědět jako první

Zajímá Vás, co a kdy správně udělat na Vašem voze, kdy je vhodné vyčistit klimatizaci, na jaký servis je právě SLEVA, jaká zvýhodněná AKCE právě probíhá? Případně jakou jinou výhodu máme pro Vás a Vaše auto? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek!

CARWEST, s.r.o.
Línská 1
318 00 Plzeň

telefon: +420 731 104 391
e-mail: info@carwest.cz

Provozní doba:
PO - PÁ  8.00 - 17.00
SO  9.00 - 12.00
NE  zavřeno

IČ: 26375109,
DIČ: CZ26375109
v Plzni, oddíl C, vložka 16300